وب سـايـت چهــره بـه چــهره - رنگ کردن مو
 

منوی اصلی

آرایش صورت

شینیون

مو

پوست

اپیلاسیون

کوتاهی

براشینگ

فرکردن مو

صاف کردن مو

ابرو

اصلاح صورت

مانیکور و پدیکور

رنگ مو

دکلره کردن مو

(about me)درباره ما

(contact)تماس با ماآرشیو

اردیبهشت

خرداد

تیر

مرداد

مهر

آبان

آذر

اسفند

فروردین٩١

تیر٩١

مرداد٩١

شهریور٩١

مهر٩١

آبان ٩١

دی٩١

بهمن ٩١

اسفند٩١

فروردین٩٢

اردیبهشت٩٢

خرداد٩٢

تیر٩٢

مرداد٩٢

مهر٩٢

آبان٩٢

آذر٩٢

دی٩٢

بهمن٩٢

اسفند٩٢

فروردین ٩٣

اردیبهشت٩٣

خرداد٩٣

تیر٩٣

مرداد٩٣ 
رنگ کردن مو
 


شرط اینکه یک خانم با ظاهری زیبا و جذاب باشد این است که رنگ انتخابی با پوست و شخصیت او مناسب باشد.رنگ کردن مو به معنای تغییر رنگ طبیعی مو به یک رنگ دیگر و یا به پایه های مختلف از همان رنگ طبیعی مو می باشد.

 رنگ‏های مناسب برای پوست‏های تیره عبارتند از: شاه ‏بلوطی، آکاژ، شرابی، فندقی، مسی، آجری.
رنگهای مناسب برای پوست‏های روشن و سفید و سرخ عبارتند از: بلوند خاکستری یا زیتونی، صدفی، قهوه‏ای مات، بلوند دودی.
رنگ‏های گرم سریعتر دیده می‏شوند و در بیننده تأثیر می‏گذراند مانند زرد، قرمز، نارنجی که رنگ‏های شفاف و براق می‏باشند. رنگ‏های سرد به علت کدر و مات ‏بودن دیرتر به چشم می‏آیند. از رنگ مویی که به شما می آید و شما را جذاب تر می کنر استفاده کنید حتی می توانید با آرایشگر خود در این زمینه مشورت کنید. هرگز از رنگ موهایی که مناسب پوست و شخصیت شما نیست ولی مد است استفاده نکنید.مطمئن باشید در نظر بیننده اول زیبا شدن شما به چشم می آید

 

 

رنگ مو

امروزه رنگ مو با تنوع فراوان محصولات آرایشی و کارخانه های متفاوت با سلیقه های متفاوت تولید می شود ولی تقریبا همه ی آنها اصولی را برای شناسایی رنگ مو رعایت می کنند.پایه ی رنگ را عمق رنگ نیز می گویند و تن سایه ایست که روی مو می افتد . به تن رفله و سایه هم می گویند.

مثلا N6 و A6 هر دو یک پایه هستند ولی تن N6 بلوند تیره و تن A6 بلوند تیره ی خاکستری است.

رنگ موها را می توان به دو دسته کلی تقسیم نمود: رنگ موهای مستقیم و رنگ موهای اکسیدان.

رنگ موهای مستقیم: این رنگ موهای رنگ موهایی هستند که نیاز به اکسیدان ندارند و مستقیماً بر مو می نشینند. این رنگ موها موقتی بوده و پس از شامپو کردن و پس از یک یا چند بار شامپو کردن از مو خارج می شوند.

رنگ موهای اکسیدانی: این رنگ موها برای انجام عمل رنگ کردن نیاز به اکسیدان دارند و معمولاًبه رنگ های نیمه دائمی و رنگهای دائمی تقسیم می شوند.

1-  رنگهای نیمه دائمی: این رنگ مو بعد از  12 الی 15 بار شامپو کردن بتدریج از موها خارج می شوند.

2- رنگ موهای دائمی: این رنگ معمولاً به صورت کرم یا خمیر می باشند تا زمانی که موی جدید از ریشه شروع روییدن کند بطور دائم در موها باقی می ماند رنگهای دائمی امروزه محبوب ترین و پر مصرف ترین نوع رنگ مو در سراسر دنیا می باشند.

رنگ موی اکسیدانی از محبوبیت زیادی برخوردار میباشد برای مقاصد پوشاندن کامل موهای سفید تغییر رنگ مو و روشن تر کردن رنگ طبیعی مو بکار میرود. رنگهای اصلی معمولا به 10 پایه تقسیم می شوند که ترتیب آنها توسط کارخانه سازنده تعیین میشود.براساس این روش حروف لاتین نشان دهنده نوع رنگ می باشد.

برای رنگهای طبیعی N - برای رنگهای خاکستری   A- برای رنگهای طلایی G - برای رنگهای قرمز  R- برای رنگهای زیتونیM  - برای رنگهای دودی C

در کنار این حرف اعدادی قرار دارند که نشان دهنده پایه این رنگها می باشند بدین ترتیب که هر چند عدد یک رنگ بالاتر٬ آن رنگ یک پایه نسبت به عدد قبلی خود روشن تر خواهد بود.

 تغییر درجه می تواند با اضافه كردن یك رنگ تیره و یا روشن انجام شود. رنگ های مو، هم طبیعی و هم مصنوعی، بین درجه 1-10 طبقه بندی می شوند. 1 نشان دهنده رنگ سیاه و 10 نشان دهنده روشن ترین بلوند میباشد.

 

 

 N1 سیاه
N2
قهوه ای تیره (یک پایه روشن تر از رنگ قبلِی)
N3
قهوه ای متوسط (یک پایه روشن تر از رنگ قبلی)
N4
قهوه ای روشن (یک پایه روشن تر از رنگ قبلی)
 N5قهوه ای خیلی روشن (یک پایه روشن تر از رنگ قبلی)
N6
بلوند تیره (یک پایه روشن تر از رنگ قبلی)
 N7 بلوند متوسط (یک پایه روشن تر از رنگ قبلی)
N8
بلوند روشن (یک پایه روشن تر از رنگ قبلی)
N9
بلوند خیلی روشن (یک پایه روشن تر از رنگ قبلی)
N10
بلوند پاستال (خیلی روشن) (یک پایه روشن تر از رنگ قبلِی)

 


 

 

 

نمایندگی رنگها

نام لاتین

نام فارسی

N

NATURAL

طبیعی

A

ASH

خاکستری

C

CINDERY

دودی

G

GOLD

طلایی

M

MATT

زیتونی

B

BEIGE

بژ- قهوه ای مایل به زرد و خاکستری

R

RED

قرمز - بلوطی

RF

RED FIRE

قرمز آتشین

V

VIOLET

بنفش یا شرابی

W

WARM

گرم برزیلی یا موکا

K

CUPPER

مسی

BL

BLOND LIGHT

بلوند روشن ویژه

RL

RED LIGHT

قرمز روشن – مسی طلایی

RE

RED

مسی بنفش یاماهاگونی

NF

NATURAL FULL

فوق طبیعی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نمایندگی رنگها

نام فارسی

RFE

قرمز آتشین خالص- قرمز مسی

S

ماسه ای

PL

روشن با تن آفتابی

PS

روشن با تن ماسه ای

PG

روشن با تن طلایی

PB

روشن رو به بژ
رنگ کردن موها:

ابتدا باید یکسری مسائل که در رنگ کردن مو باید به آن توجه داشت ٬ بدانید.
 
1- اگر موها تارهای سفید داشت اول از قسمت جلو سر شروع به رنگ‏آمیزی می‏کنند.
2- اگر مو رنگ ‏شده، ساقه روشنتر از ریشه باشد اول ساقه موها رنگ گردد، بعد ریشه مو رنگ شود.
3-  پس از اتمام رنگ کردن اگر جنس موها زبر و خشن و تارهای سفید زیاد باشد از کلاه پلاستیکی استفاده نشود.
 
4- اگر موهای طبیعی برای اولین بار می‏خواهند یک یا دو درجه روشن‏تر شوند رنگ با اکسیدان شماره 2 مخلوط گردد و طرز رنگ زدن از ساقه و از پشت سر است.
 
5- مواد دکلره و رنگها همیشه بایستی در ظروف غیرفلزی ریخته شوند و از به کار بردن شانه، برس و کاسه فلزی خودداری شود.
 
6- قبل از رنگ‏آمیزی و دکلره دور صورت، گردن و گوشها را باید چرب نمود.
 
7-  استفاده از مواد شیمیائی روی پوست که سوزش یا زخم یا ناراحتی دارد خودداری شود.

8- حجم و نوع موی مشتری را در نظر می گیریم که به چه میزان مواد بریزیم و چه مقدار اکسیدان و چه نوع اکسیدان باید ترکیب کنیم .

9- معمولابه اندازه هر تیوب 60 میلی گرم ٬ به هم اندازه ی تیوپ رنگ اکسیدان قاطی می کنیم . یعنی هم اندازه ی رنگ اکسیدان مصرف می کنیم . ولی این قانون در مورد رنگها ی کارخانه های مختلف متفاوت است و معمولا بر روی تیوپ ذکر می گردد. این نکته مهم است زیرا اگر اکسیدان به اندازه ی مناسب مصرف نشد مو می سوزد یا قرمزی بد رنگی ایجاد می کند .

10- رنگ را ابتدا قشنگ با فرچه هم بزنید و بعد اکسیدان را اضافه کنید.

اگر بر روی بروشور رنگ به این عبارت برخورد کردید 1:2 یعنی یک تیوپ رنگ با دو برار اکسیدان مخلوط می شود . یا 1:1 یعنی یک تیوپ رنگ با حجم مساوی اکسیدان مخلوط می شود.

11- اگر می خواهید موهای خود را تیره کنید، اما مطمئن نیستید که از نتیجه آن رضایت خاطر پیدا خواهید کرد یا خیر، بهتر است که در ابتدا از یک رنگ موقتی استفاده کنید. این محصولات رنگ های بسیار زیبایی را در اختیار شما قرار داده و در عین حال دائمی هم نیستند. می توانید با شستن در طی 4 تا 6 هفته آنها را به طور کامل از بین ببرید و اگر هم از آنها خوشتان آمد، از انواع دائمی شان استفاده کنید.

12- رنگ های گرم قرمز، نارنجی و زرد هستند. رنگهای سرد خاكستری، آبی، سبز و بنفش هستند.

13- توجه داشته باشید که رنگهایی که بر روی کاتالوگها می بینید همه بر روی موهای دکلره شده امتحان شده است حتی مشکی پر کلاغی . بنابراین یک فرد آسیایی با پایه ی رنگ تیره هرگز توقع نداشته باشد که رنگ انتخابی بر روی موهایش دقیقا همان رفله را ایجاد کند. اگر دقیقا همان رنگ و رفله را می خواهید موهای شما نیاز به دکلره یا رنگ مو آن هم در چند مرحله است . موهای اروپایی ها به علت اینکه پایه ی روشن دارند تقریبا از پایه ی پنج به بالا رنگ مو همان رفله را ایجاد می کند. اگر دقت کرده باشید در خانم هایی که موهای سفید بیشتری دارند رفله ی رنگ انتخابی بسیار نزدیک به رنگ کاتالوگ مو است نسبت به خانمی که رنگ موی مشکی یا قهوه ای سیر دارد.

 

 

 

رنگهای اولیه اصلی
مثل قرمز، زرد و آبی که از این رنگهای اصلی رنگهای دیگر را میسازیم.

رنگهای ثانویه یا فرعی
از ترکیب مساوی دو رنگی اصلی به وجود می آیند. مثل:
زرد    +     آبی    =     سبز
قرمز  +    زرد       =    نارنجی
آبی   +    فزمز     =    بنفش

رنگهای فرعی دیگر
از ترکیب یک اصلی رنگ اصلی و یک رنگ فرعی به طور مساوی به دست مِی آیند. مثل:
آبی   +    سبز     =   فیروزه ای
بنفش    +    قرمز    = ارغوانی یا بنفش با ته سایه قرمز


سه رنگ قرمز ، زرد و آبی رنگهای اصلی هستند یعنی ما نمی توانیم آنها را ایجاد کنیم ولی بقیه ی رنگها از ترکیب این سه رنگ ایجاد می شود.

از ترکیب سه رنگ اصلی زرد ،  قرمز ،  آبی به نسبت مساوی رنگ سیاه بوجود می آید و اگر تمام رنگهای اصلی و ترکیبی در یک رنگ وجود داشته باشد آن رنگ سفید به نظر می آید.

رنگ خاکستری ترکیبی از رنگ سیاه و سفید است . رنگ خاکستری وقتی بسیار روشن باشد به رنگ سفید و وقتی بسیار تیره باشد به رنگ سیاه نزدیک می شود. رنگی که رنگ اصلی را خنثی کند رنگ فرعی نامیده می شود . از ترکیب دو رنگ اصلی کنار هم رنگی میانشان ایجاد می شود. که این رنگ فرعی رنگ اصلی مقابل خود را خنثی می کند .

رنگهایی که تن  قرمز ، نارنجی ، مسی ، طلایی دارند رنگهای گرم و رنگهایی که تن بنفش ، آبی ، سبز ، داشته باشند رنگهای سرد محسوب می شوند .

رنگهای گرم  با رنگهای سرد و بالعکس هرگز ترکیب نمی شوند . ما نمی توانیم آنها را با هم بکار ببریم . از ترکیب آنها رنگی زشت و نازیبا ایجاد می شود.رنگ کردن موهایی که قبلاً رنگ نشده اند:
ابتدا رنگ را در یک ظرف غیر فلزی میریزیم و هم حجم رنگ و یا برابر آن اکسیدان به اضافه می کنیم برای آگاهی از درصد یا حجم اکسیدانی که باید اضافه کنید می توانید به جدول راهنمای آن کارخانه مراجعه نمائیم سپس با قلم موی مخصوص رنگ کردن به موها می مالیم بدین ترتیب که ابتدا از قسمت پشت گردن شروع کرده واز 2 سانت مانده به پوست سر شروع می کنیم و تا قسمت نوک موها ادامه می دهیم بتدریج تمام قسمتهای سر را بهمین روش رنگ می کنیم. حدود 10 دقیقه صبر می کنیم و سپس رنگ را به قسمت ریشه موها می مالیم و 30 دقیقه صبر می کنیم سپس موها را می شوییم ابتدا مقداری آب گرم روی موها می ریزیم و موها را مالش می دهیم تا یک حالت کف مانند در آنها ایجاد شود این کار باعث می شود که اولاً عمل شستن موها بهتر انجام شود و مواد رنگی راحت تر برطرف گردند و ثانیاً با این عمل مواد نرم کننده مخصوصی که در رنگ مو بکار رفته اند اجازه می یابند تا خود را به تمام قسمتهای مو برساند و عمل خود را بطور موثری انجام دهند سپس موها را با آب ولرم بطور کامل می شوییم تاآن حد آبی که از مو می گذرد دیگر مواد رنگی در خود نداشته باشد و کاملاً شفاف باشد. برای این کار بهتر است که از شامپوهای مخصوص بعد از رنگ کردن استفاده کنید پس از شامپو کردن می توانید از یک نرم کننده مخصوص استفاده کنید.


رنگ کردن موهای روئیده از ریشه یا تاچ آب کردن: مقداری رنگ را به طریقی که در بالا گفته شد آماده کنید از قسمت پشت گردن شروع کرده و رنگ را با قلم موی مخصوص فقط به قسمت ریشه ها که موهای جدیدی روئیده اند می مالیم سپس حدود 20 دقیقه صبر می کنیم و موها را با شانه از ریشه شروع به شانه زدن می نمائیم تا رنگ مو ساقه های مو را هم بپوشاند و10 دقیقه مکث نموده و سپس مو ها را شستشو می دهیم. دقت کنید در قسمت ریشه ها که موهای جدیدی روئیده اند به مقدار کافی رنگ بکار ببرید.در ضمن یادتان باشد اگر مو ها دارای درصدی سفیدی بود حتما از جلوی سر شروع به رنگ کردن موها کنید.
رنگ کردن موهای رنگ شده:

هنگام انتخاب رنگ مو پایه ی موی خود فرد نیز بسیار مهم است . رنگ کردن اینگونه موها کمی به تجربه احتیاج دارد چون شما می خواهید رنگ را روی مویی که از قبل رنگ دارد استفاده کنید و رنگ جدید با رنگ قبلی ترکیب و نتیجه کار را به شما می دهد.معمولا برای رنگ کردن موهای رنگ شده ابتدا قسمت هایی که رنگ دارد را رنگ می کنیم و بعد ریشه موها را.مخصوصا زمانی که ما می خواهیم تن رنگ موهایمان را تا حدی تغییر دهیم. چون ریشه گرم تر است و زودتر رنگ می گیرد.

من در اینجا به توضیح یک تر کیب رنگ که امسال نیز رنگ سال می باشد می پردازم .شما می توانید سوالات خودتان را در مورد اینکه موهایتان چه رنگی ست و به چه رنگی می خواهید تغییر دهید را برای من فرستاده٬ و من با کمال میل جواب سوال  شما عزیزان را خواهم داد.

رنگ موی فعلی قهوه ای زیتونی ← موها تا سر شانه ← می خواهیم موها را مسی کنیم ←

شماره 44/8 از مارک کادوس + 45/7  از مارک کادوس + اکسیدان 6%

از پشت سر اول ساقه و بعد ریشه رابازديد : 121561 بار

کلمات کليدي : مانیکور و پدیکور- آموزش آرایشگری آموزش شینیون آموزش آرایش صورت عکس شینیون عکس آرایش عکس طراحی ناخن -کوتاهی مو- فر مو- فر کردن مو- دکلره کردن مو- رنگ کردن موآمار کاربران


نظرسنجی
نظر شما درباره سایت

خیلی عالی
خوب
ضعیف
جای کار داره.
نظری ندارم!نتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 89
نظرات : 3


پیغام کوتاه
ارشيو پيغام کوتاه